Vă rugăm să vă logaţi sau să vă înregistraţi.

Logați-vă cu numele de utilizator, parola și durata sesiunii de logare
 

Stiri:

Forumul este deschis pentru participare



Autor Subiect: master in traduceri  (Citit de 57182 ori)

Avram Anda

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
master in traduceri
« : 10 Noiembrie 2010, 10:27:11 pm »
Sunt studenta in anul III, specializarea limbi moderne aplicate, engleza-franceza, si as dori sa ma orientez spre o cariere in domeniul traducerilor, prin urmare doresc sa urmez un master de specialitate.
Cunosteti vreun astfel de master in strainatate?
Va multumesc!

Ducella.E

  • Vizitator
Re: master in traduceri
« Răspuns #1 : 02 Decembrie 2010, 03:55:45 pm »
Buna,

Nu am un raspuns la intrebarea ta insa as avea o rugaminte.
Te-as ruga ca atunci cand ai timp sa vorbim mai multe detalii despre acest domeniu prin email.As dori si eu sa urmez
anumite cursuri pentr o astfel de meserie''traducator-intrerpret'',pentru aceleasi limbi straine,insa nu stiu de unde sa incep si unde sa termin.
Asadar, cateva sfaturi mi-ar fii de ajutor daca ai fii de acord sa mi le oferi.
Multumesc anticipat
E.

vio

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: master in traduceri
« Răspuns #2 : 06 Februarie 2011, 10:26:38 am »
Fetelor, toata  admiratia pentru eforturile si intentiile voastre legate de limba engleza, dar se pare ca Limba Romana, e mai grea! Dati-o incolo de treaba, fiti mai atente cand scrie-ti( ;)), ca va faceti de rusine! Parerea mea este ca si moderatori( ;)) ar trebuii( :P) sa reactioneze la astfel de postari, una, pentru corectare si educare, a doua, unii rautaciosi ar putea zice ca nu va pricepeti, dar,va rog sa ma credeti, sunt convins ca nu e asa, iar a treia, cea mai importanta pentru voi, s-ar putea zice ca va dati girul pentru astfel de probleme, parca din ce in ce mai frecvente pe net, si tratate cu usurinta. Daca considerati ca gresesc, spuneti-mi, daca nu, ar fi bine sa vada cat mai multi.  Oricum, as vrea sa vad si parerea altora despre subiect. Sa va mearga bine!

vio

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: master in traduceri
« Răspuns #3 : 06 Februarie 2011, 11:47:17 am »
îi cer scuze domisoarei Anda Avram, este nevinovată, dar când am văzut cum scrie Ducella, mi-au sărit ochelarii de pe nas si nu am mai vazut bine. inca o data scuze.

 

SMF 2.0 | SMF © 2011, Simple Machines